TRADĪCIJAS

 Oktobris. Jauno dalībnieku iesvētības jeb fukši ir neatņemama ikgadēja tradīcija, kad jaunie dejotāji tiek iesvētīti un gadu nodejojušie saņem bangotāja statusu. Izpildot esošo bangotāju izveidotos uzdevumus, kas saistās par un ap dejošanu, var gan pārbaudīt  jauno dejotāju apņēmību un enerģiju veicot uzdevumus, gan labāk iepazīties ar esošajiem dejotājiem. Galvenais mājasdarbs ir izveidot video par tēmu “kas ir bangotājs”. Veiksmīgi izpildot visus uzdevumus, gadu nodejojušie apņemas pildīt svinīgo zvērestu, turpmāk nesot bangotāja vārdu. Pasākuma beigās neizpaliek arī kāds saldāks mirklis ar cienastu.  
 16. novembris – Bangas vārda diena tiek svinēta, kad kalendārā atrodams vārds Banga. Sākotnēji neko nenojaušot, mūsu kolektīvs ir ticis ne tikai pie dzimšanas dienas, bet arī pie vārda dienas, kas ir retums. Vārda Bangas skaidrojums ir sekojošs – „romantiskas domas mājo Bangas smadzenēs līdzīgi taurenīšiem, kas plivinās ar spuldzes gaismu”. Lai vai kā būtu ar romantismu (kas tomēr dažubrīd uzplaukst arī  mūsu kolektīvā), mūsu domas, ieceres un sapņi ir līdzīgi kā daudzi taurenīši – lieli un mazi, krāsaini un spoži, kas pēc liela darba tiek arī noķerti jeb kā varētu teikt par sapņiem – tie tiek īstenoti.
 Decembris – Bangas Ziemassvētki tiek svinēti pēdējā tikšanās reizē pirms Ziemassvētku brīvdienām, kas parasti iekrīt Liepājas Universitātes svētku koncerta vai pēdējā mēģinājuma laikā tajā gadā. Kopīgi sanākot pie skaisti izgreznotas eglītes, kuru garumi katru gadu svārstās no viena metra līdz pat četriem metriem, katrs ir sagatavojis mazu pārsteiguma dāvaniņu. Visas sarūpētās dāvaniņas noliekam zem eglītes un, izvirzot Ziemassvētku vecīti no sava vidus, veicam izlozi un var sākties dāvanu dalīšana. Kā jau ierasts, dāvana ir jānopelna. Un tad tiek liktas lietā visas savas iemaņas dzejoļu skaitīšanā, dejošanā un pat dziedāšanā, iesaistoties arī pārējiem kolektīva dalībniekiem. Svinot Bangas Ziemassvētkus, rodas arī svētku noskaņa, gaidot īsto Ziemassvētku brīnumu.
Vīriešu diena  23.februārī un Sieviešu diena 8.martā. Jeb Bangā sauktā Ozolu un Liepiņu diena. Vispirms Bangas meitas februārī pārsteidz un iepriecina
“Ko Vīriešu dienā sēsi, to Sieviešu dienā pļausi!”
;
 Bangas dzimšanas diena.  2009. gada 18. marts – tā ir diena, kad Liepājas Universitātes studenti savai pilsētai Liepājai pasniedza dāvanu dzimšanas dienā – jaunu un enerģijas pilnu tautisko deju kolektīvu. Šī ir īpaša diena, kad katrs no esošajiem dejotājiem atskatās atpakaļ, kā kolektīvs ir audzis un mainījies šo gadu laikā, atceroties kopīgi piedzīvotos mirkļus. Šī ir tā diena, kad bangotājus var atpazīt pēc lepnās stājas un smaida sejā. Šī diena tiek atzīmēta kopīgā pirts pasākumā. Kā jau svētkos pienākas, tiek klāts bagātīgs svētku galds, skatītas bildes un tiek iets karstā pirtiņā. Bangas jubileja
Būt kopā ar saviem dejotājiem ne tikai koncertos un mēģinājumos nu jau ir neatņemama TDK “Banga” sastāvdaļa. Ģimenei ir milzumliela nozīme bangotāju dzīvēs, tāpēc mēs esam priecīgi par katru mūsu dejotāju, kurš nolēmis iekāpt laulības ostā, paplašinot Bangas ģimenes loku! Mīlestība, pārsteigumi un blakusesamība lieliski raksturo to, kā mēs, Bangas dejotāji, pavadām ik dienu, kuru kāds no mums ir nolēmis padarīt par SAVU dienu! Kā tieši mēs to pavadām? To nu gan mēs neteiksim, lai noslēpumainība un pārsteigumu sajūta nepazustu arī turpmāk!
Darbs, treniņi, kopības sajūta, pacilātība un lepnums par paveikto – tādiem vārdiem varam raksturot kolektīva pavisam nesen aizsākto tradīciju – deju nometnes! Atgriezeniskā saite starp dejotājiem un vieslektoriem, smeļoties svarīgāko, jaunāko un acīm neaptveramo burvību, ko cilvēks var sniegt cilvēkam – pieredzi, ieteikumus un patieso godīgumu, lūk tā ir tā saite par kuras klātbūtni nometnēs priecājamies visvairāk. Nekādas sastiepumu saites vai pušumu saites – tikai atgriezeniskās saites klātbūtne! Un kā nu bez nometņu vakariem, kad nomainot mēģinājums tērpus pret ko ērtāku, iepazīstam viens otru no jauna, iepazīstot arī paši sevi no jauna! Lūk tādas ir mūsu nometnes!
 Īpaši lepojamies ar izlaidumiem mūsu bangotāju vidū. Nekad netiek aizmirsts par tik svarīgiem dejotāju brīžiem, kad tiek saņemts jauns izglītības apliecinošs dokuments. Apsveikumi tiek turēti slepenībā līdz pēdējam brīdim, lai izlaiduma dienā varētu sagādāt neviltota prieka mirkli, kas nereti noved pie prieka asarām.
 Jubilāru sveikšana ir sirsnīga tradīcija, kad katrs dejotājs tiek apsveiks viņa īpašajā dienā ar jauku, garšīgu dāvanu un daudzām bučām un apskāvieniem gan klātienē, gan sociālajos tīklos arī par viņiem netiek aizmirsts. Tomēr visīpašākā dzimšanas diena no mūsu vidus ir tieši kolektīva vadītājas Kristīnes dzimšanas diena, kad tiek piedomāts par īpašu dāvanu un īpašu apsveikumu, lai ne tikai apsveiktu svētku dienā, bet arī pateiktos par to, ka viņa mums ir. DSC_0447
Pēc labi padarītas darba sajūtas, ir jāmāk arī labi atpūsties, un to bangotāji māk, sezonu noslēdzot vienmēr tā, ka nevaram jau sagaidīt nākamo reizi. Re, cik labi, ka Liepājai tik tuvu ir skaista daba visdažādākajos tās rakursos. Bangotājs nu nekādi nevar sūdzēties, ka sezonas noslēgums jāsvin četrās sienās. Paskatāmies pa labi, un tur paveras skats uz plašo Baltijas jūru, paskatāmie pa kreisi, un tur – Liepājas ezers visā tā krāšņumā ar gulbjiem un skatu torņiem. Un, ja vēl to visu var tā skaisti apvienot, piemetot vēl šķipsniņas tuvējo mežu un lauku burvības, tad nu ir pavisam perfekti! Jāsaka, bangotājs nav īstenais pilsētnieks un ar to ļoti lepojas, tāpēc vēl jo lielāks prieks, ja vismaz pāris reizes gadā, varam pilsētas vidi nomainīt pret brīvības sajūtu plašumos!