2024-03-04 13:12:54

Deju ansambļu koncerts "UZ KURZEM'"

23.martā pl.17.00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē uz 15. deju sezonas koncertu “Uz Kurzem`!” ielūdz RTU Liepāja deju ansamblis “Banga”.

Deju ansambļa “Banga” vadītāja Kristīne Kārkliņa par koncertu saka tā: “Šis mums ir īpašs koncerts, jo šī ir Bangas 15.sezona un šis laiks ir piedzīvots ar daudz prieka, saviļņojuma un patīkamu izaicinājumu, tāpēc gribam to nosvinēt kopā ar dažiem mūsu draugiem, kurus esam ieguvuši šo 15 gadu laikā. Ikviens dejotājs ir gatavs dalīties ar mīlestību pret deju, lai skatītāji dejā varētu sekot līdzi deju stāstam un kopā ar viņiem izdzīvotu un saņemtu maksimāli daudz dažādu emociju.”

Koncertā uz skatuves kāps vairāk kā 300 dejotāji no Rīgas, Valmieras un Liepājas, izdejojot tautā iemīļotas dejas, kā arī piedāvājot pavisam unikālas jaunrades horeogrāfijas.

Koncerta pirmajā daļā Banga, Ačkups, Austris, Pērle un Sadancis priecēs skatītājus ar tautā iemīļotām latviešu skatuviskajām tautas dejām. Savukārt, koncerta otrajā daļā būs unikāla iespēja vērot Rīgas Tehniskās universitātes TDA “Vektors” dejas no 65 gadu jubilejas deju uzveduma “Aiz ko garš pavasar's?”, kuru veido horeogrāfe Dagmāra Bārbale un vairāk kā 120 TDA “Vektors” A un D grupas dejotāji, kā arī deju skolas “Dzirnas” bērni un pusaudži.

Koncertā piedalās:
RTU Liepāja deju ansamblis “Banga” (vadītāja Kristīne Kārkliņa),
Rīgas Stradiņa universitātes Tautas deju ansamblis “Ačkups” (vadītāja Elita Treilone),
Rīgas Celtniecības koledžas deju ansamblis “Austris” (vadītāja Elita Treilone),
Latvijas Universitātes deju ansamblis “Pērle” (vadītājs Raimonds Dzintars),
Valmieras pagasta Kultūras nama jauniešu deju kolektīvs “Sadancis” (vadītāja Līga Ignatāne),
Rīgas Tehniskās universitātes Tautas deju ansamblis “Vektors” (vadītāja Dagmāra Bārbale),
Rīgas Tehniskās universitātes Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vektors” (vadītāja Dagmāra Bārbale),
Deju skola “Dzirnas” bērni/pusaudži.

Koncertu organizē Biedrība “TDK Banga” ar RTU Liepāja atbalstu.