2023-07-17 21:20:27

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki

Dziesmu un deju svētku nedēļā aizvadīts svētku gājiens "Novadu dižošanās" - brīdis, kad visu svētku dalībnieki satikās vienuviet! Arī mēs piedalījāmies šajā skaistajā svētku tradīcijā, izrādot mūsu novada krāšņumu un daudzveidību, jo kā tad bez Kurzemes bangojošajiem!

Bērnība, daba, darbs, zeme, dzīvošana, tīrradnība un esība - latvieša daudzšķautnība un būtība.

Šo stāstu bija gods izdejot arī mums deju lielkoncertā "Balts", kurā pirmo reizi tika parādītas dažādu horeogrāfu jaunrades dejas.

Prieks un saviļņojums sita augstu vilni gan koncerta sākumā, gan beigās, jo radītā atmosfēra bija vienkārši fantastiska! Gan pa kādai prieka asarai, gan plašākam smaidam bija redzams visu dejotāju starpā. 

Svētku oficiālais brīdis ir jau beidzies, taču tā krāšņums un prieks vēl manāms itvisur!

8.jūlijā noslēdzās pēdējais deju svētku lieluzveduma koncerts "Mūžīgais dzinējs". Tas mūsos ir iedevis kaut mazumiņa tradīciju skaistuma, dodot iespēju rakstu rakstus izdejot mūsu pašu un citu novadu stāstus. 

Kā teikt, pa lielam izdejoties varēja tā - brīžiem asaras acīs no skumjām un sakāpinātām emocijām, brīžiem no pārlieku liekas laimes un prieka. Pa vidu visam vēl ballīšu virpulis uz laukuma! Bez tā nu nekā!

Galu galā koncerts bija visnotaļ skaistākais, svinot svētkus, un izturētie mēģinājumi - tā vērti!

Taču mums ar to svētki nebeidzās. Varējām kopā būt un kopā just ar dziedātājiem Mežaparka lielajā estrādē noslēguma koncertā "Kopā augšup" kam sagatavošanās mēģinājumi dejotājiem jau norisinājās maijā. Bija aizkustinoši!

Svētki ir beigušies, bet sajūtās tie joprojām mājo tepat. 

Kopā būt! Kopā just!