Liepājas Universitātes dejotāji dodas uz Brazīliju

Jauno deju sezonu Liepājas Universitāte tautas deju kolektīvs “Banga” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Bandzenieki” ieskandinās Brazīlijā. Š.g. 5.oktobrī dejotāji uzsāk ceļu uz Brazīlijas pilsētu Ižui, lai piedalītos festivālā “EXPOFEST IJUI”.

Festivālā Latviju pārstāvēs Liepājas Universitātes TDK “Banga” un VPDK “Bandzinieki” dejotāji, kuri mākslinieciskās vadītājas Kristīnes Kārkliņas vadībā sagatavojuši koncertprogrammu un priecēs skatītājus un citus dalībniekus ar latviešu skatuviskās dejas koncerta programmu. Vizītē uz Brazīliju dosies arī Liepājas Universitātes rektore Dace Markus un Erasmus projektu koordinātore Ērika Lauberga, Eiropas parlamenta deputāte Dace Melbārde , Latvijas kultūras akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela un Latvijas Universitātes docents Valdis Muktupāvels, kā arī brauciena koordinators, liels atbalsts, padomdevējs un biedrības “Latvija-Brazīlija” vadītājs Aigars Strauss Brazīlija Latvija
Dejotājus Brazīlijā uzņem Ižui latviešu kultūras centrs (Centro Cultural Leto de Ijuí) sadarbībā ar IŽUI pilsētas domi, IŽUI Universitāti un Rio De Grande štata vadību. Dejotāju viesošanos koordinēs deju kopa VPDK Staburags, kuri 2023. gadā viesosies Latvijā, lai piedalītos Latviešu dziesmu un deju svētkos.
Festivāls „EXPOFEST UJUI” notiek Ižui pilsētā kopš 1981. gada un veidots, lai veicinātu pilsētas atpazīstamību. Taču kopš 1987. gada oktobra festivāls ir papildināts ar dažādu tautu kultūras mantojumu priekšnesumiem un nosaukumu, jo pilsētā dzīvo vairāk kā 20 pasaules tautu pārstāvji, tai skaitā 1890. gadā atceļojošās 40 ģimenes no Kurzemes. 1988. gada 17. oktobrī festivālam pievienojās arī Ižui latviešu kultūras centrs. Festivāla laikā ir iespēja iepazīties ar daudzu valstu kultūras tradīcijām, gastronomiskām prasmēm un nacionālajām iezīmēm. Festivāls notiek oktobra sākumā speciāli tam izveidotā parkā Ižui pilsētas pievārtē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *